15 травня в студентському просторі «Aura Academica» відбувся перший тренінг у межах нового проєкту – клубу дівчат-лідерок «Неформально з дівчатами».
Проєкт ініціювали студентки освітньої програми «Міжнародна журналістика» за підтримки викладачів у межах програми «Youth Connect for Ukraine». Її реалізує British Council Ukraine в партнерстві з громадською організацією «Простір Молоді» в Закарпатській області. Крім нашого регіону, проєкт впроваджують також у Польщі, Румунії та Чеській Республіці.
Ідея студенток полягає у створенні клубу для неформального спілкування, де учасниці можуть обговорювати важливі теми, здобувати нові навички, розвивати впевненість у собі та лідерські якості.
У рамках роботи клубу організовують серію тренінгів і майстер-класів. Перший мав назву «Відображення емоцій через фотографію і мистецтво». Його провела Наталія Боднар — психологиня, фотографиня, акторка-аматорка. Запропонувала учасницям елементи портретної зйомки, театральні вправи, психологічні інсайти!
На початку заходу менеджерки проєкту – студентки 2 курсу ОП «Міжнародна журналістика» Анна Петрішка та Аліна Турок – представили концепцію, окреслили його мету і кроки реалізації, та познайомили присутніх із командою організаторів.
Наталія Боднар розпочала майстер-клас із фотографування учасниць, а наприкінці повторила цю частину. Так фото стало способом візуально зафіксувати зміни в емоційному стані до і після роботи з темою.
Затим була частина з поясненням почуттів та емоцій. Дівчата активно взаємодіяли, ділилися досвідом. Після цього Наталія запропонувала учасницям дихальну гімнастику — щоб послухати своє тіло й відчути емоції. Після такої терапії всі зголодніли, але навіть під час перекусу дівчата мали завдання: повністю зосередитися на смаку й дотику, щоб максимально бути в моменті.
Далі учасниці відчули на собі театральну частину тренінгу. У парах мали завдання створити скульптури. Спочатку одна була в ролі мисткині, потім інша. Затим дівчата ділилися враженнями: як це бути скульптурою і як це — бути творцем.
Наталія грає в аматорському театрі, тож розповідала багато і про свою роботу на сцені. Після цього поставила дівчатам питання про те, яку емоцію найскладніше передавати? Учасниці ділилися та не здогадувалися, що їм доведеться зіграти саме такі емоції в парі. Глядачі повинні були вгадати емоцію партнерів, навіть не знаючи, що саме передається. А найцікавіше, що партнерки не знали про емоції одна іншої. Це було дуже кумедно!
Наприкінці на всіх чекала запашна піца та ще один сюрприз! Усі підписані стаканчики, які дівчата залишили на початку, зібрали в коробку. Чий стаканчик випаде — та отримає годинну зустріч із Наталією Боднар. Бонус отримала студентка-журналістка Анна Петрішка. Чекаємо на її враження! А поки — коментарі від учасниць:
«Майстер-клас був сповнений яскравих вражень і цікавих знайомств. Я надзвичайно рада, що прийшла — пізнала себе та світ по-новому. Це був неабиякий досвід, з нетерпінням чекатиму наступних заходів», — поділилася Ярина Малицька, студентка 2 курсу стоматологічного факультету.
«Цей майстер-клас був дуже цікавим! Я зрозуміла багато нового про себе, свої емоції. Дуже дякую організаторам та вже з нетерпінням чекаю вівторка», — додала Анастасія Тромпак, студентка 1 курсу філологічного факультету.
«Чесно, я очікувала щось типу лекції: сядемо, послухаємо, розійдемося. А вийшло взагалі навпаки! Було так весело, що час просто пролетів! І виявилося, що від таких зустрічей у голові лишається більше, ніж після стандартної пари», — каже Інна Пилип, студентка 3 курсу юридичного факультету.
Після майстер-класу учасниці розійшлися задоволені новим досвідом. Протягом заходу вони дізналися багато нового про себе. Зараз готові використовувати здобуті навички в повсякденному житті та сміливо виражати свої емоції.
Марина Шекмар, студентка ОП «Міжнародна журналістика»