Серія зустрічей молодіжних лідерок відбулися у травні в УжНУ. Тренінги і майстер-класи провели в рамках клубу «Неформально з дівчатами». Це проєкт, реалізований студентками освітньої програми «Міжнародна журналістика» за підтримки викладачів у межах ініціативи Youth Connect for Ukraine, яку реалізує British Council Ukraine в Україні, Польщі, Румунії та Чехії. Регіональним партнером виступила громадська організація «Простір Молоді».

Мета проєкту – сформувати спільноту (клуб) для підтримки дівчат, де кожна учасниця зможе відверто поділитися своїми емоціями, переживаннями, взяти участь у творчих, спортивних, психологічних, естетичних, активностях, розвинути навички лідерства, підприємницької діяльності, що сприяють особистому розвитку, самопізнанню та збереженню ментального здоров’я.

Відтак у рамках «Неформально з дівчатами» відбулося чотири заходи – тренінги і майстер-класи, які провели проактивні ужгородки: психологиня і фотографиня Наталія Боднар, підприємиця Ганна Шафраньош, коучиня і дизайнерка Лілія Братусь, підприємиця Юлія Дуб. Всі зустрічі тривали в приміщенні «Аура академіка» в гуртожитку №4, за що організатори вдячні коменданту Юрію Бобику.

Під час першого майстер-класу – «Відображення емоцій через фотографію і мистецтво» – Наталія Боднар допомагала учасницям через камеру та тілесні практики краще зрозуміти власні емоції. Було багато інсайтів, сміху, тілесної усвідомленості, рефлексії. Ця зустріч задала тон усім наступним. Про неї ми писали тут. 

Наступний тренінг був присвячений самодисципліні, розподілу часу та організації себе й свого життя. Підприємниця Ганна Шафраньош, засновниця квіткової ферми «Квіти від Ганнусі», не просто розповідала теорію, а щиро ділилася своїм досвідом: від мрії – до реального бізнесу. Разом із нею учасниці спробували визначити власні пріоритети, організувати день так, щоб не «зникати» в рутині, працювали з техніками планування, мотивації та постановки цілей. Обговорювали, як впоратися зі страхом початку, з сумнівами, як розуміти потреби клієнта і водночас не втрачати себе. У практичній частині учасниці пробували себе в ролі підприємниць, розробляли бізнес-ідеї, залучали уявних інвесторів і дізнавалися більше про реальний приклад — ферму «Квіти від Ганнусі».

На наступній зустрічі  фокус змістився на внутрішній стан і гармонію тілесного з духовним. Лілія Братусь, коучиня, допомогла дізнатися про жіночу енергію, особистий ресурс, жіноче лідерство через баланс. Учасниці працювали з матрицею Ейзенгауера, ділили справи на важливі й термінові. Тренерка пояснила, що лідерка — це не про обов’язок, а про внутрішнє бажання вести за собою. Лілія поділилася власним досвідом, зокрема тим, як переосмислила важливість часу, енергії, ресурсу після народження дітей. Крім того, учасниці мали дихальну практику і коротку тілесну активацію для швидкого наповнення енергією.

На завершальному тренінгу Юлія Дуб, підприємиця, засновниця бренду «Ліс», говорила про жіноче лідерство, яке впевнено веде за собою. Учасниці визначали свої сильні сторони, говорили про бар’єри на шляху реалізації, тренували навичку мислити масштабно. Юлія розповідала про власні виклики і про підтримку, яку можуть давати одна одній жінки у бізнесі та житті. Тренінг завершився не просто натхненням, а чітким баченням: лідеркою може бути кожна, якщо чує себе й сміливо діє.

Також дівчата, які були присутні на тренінгах і майстер-класах, поділилися враженнями.

«Це були дійсно корисні та цікаві заходи. Особливо сподобалося, що окрім теорії, ми мали можливість практикувати. Велика подяка дівчатам, які це організували!» –додала Ірина Муц, студентка філологічного факультету, освітня програма «Чеська мова та література».

«Комплекс із чотирьох тренінгів від “Неформально з дівчатами” став для мене справжнім відкриттям! Атмосфера була теплою та надихаючою, організація – чудовою, а спікерки –неймовірно харизматичними. Отримала багато цінного досвіду та мотивації!» – поділилася Дарина Янцо, студентка філологічного факультету, освітня програма «Українська мова і література. Англійська мова і література».

«Мені було цікаво дізнатися щось нове. Найкомфортнішим було те, що тут були тільки дівчата. Для себе я відкрила багато інформації, як можна розпочати свою справу та як домовитися з інвестором», – зазначила Тетяна Гриненьків, студентка філологічного факультету, освітня програма «Українська мова та література. Англійська мова та література».

«Тренінги були пізнавальними й дуже мені сподобалися! Було багато корисної інформації, яка стане в пригоді. Цікаві завдання, натхненні спічі, – те, що змусило задуматися. Дякую дівчатам за організацію, вайбову атмосферу!» – додала Аліна Глуханич, студентка філологічного факультету, освітня програма «Журналістика».

Заходи в рамках клубу дівчат-лідерок були особливими для учасниць. Хтось відкрив у собі лідерку, хтось переосмислив своє ставлення до часу, енергії, а хтось просто знайшов нових подруг. Кожна зустріч дарувала щось нове: ідеї, знайомства, впевненість. І завершення зустрічей – за спільними розмовами зі смаколиками – теж стали маленькою традицією.

Щоб відчути настрій кожного заходу – запрошуємо переглянути рилси на сторінці @journ_uzhnu. 

Аліна Турок, студентка ОП «Міжнародна журналістика»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *