У межах програми мобільності філологічний факультет УжНУ приймав студентів та працівників вишу-партнера – Львівського національного університету імені Івана Франка (ЛНУ). Гості відвідали лекції, практичні, мали насичену культурну програму, а також самі ініціювали зустрічі. Так, Олександр Лосєв, старший викладач кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича 16 квітня провів заняття у форматі бесіди для студентів-україністів та медійників. Він поділився досвідом викладання китайської і японської мов, розповів про історію кафедри, можливості для студентів, а також порівняв методи навчання в УжНУ та ЛНУ.

Із 2004 року Олександр працює на кафедрі сходознавства ЛНУ, що заснована в 1997 р. як відповідь на зростання зацікавленості до країн Сходу, їхньої культури, мови та філософії. Це єдина на заході України кафедра, яка спеціалізується на комплексному вивченні Сходу. Викладає широкий спектр дисциплін, що знайомлять студентів не лише з мовами, а й із культурою, літературою та світоглядом східних народів, як «Вступ до китайської філології», «Вступ до японської філології», «Історія китайської літератури», «Історія релігійно-етичних вчень Далекого Сходу», «Культура країн Далекого Сходу», «Основи ієрогліфіки (китайська та японська мови)» та ін.

Сьогодні кафедра співпрацює з провідними університетами Китаю та Японії, зокрема Токійським університетом іноземних мов та Університетом Канаґави.

За словами Олександра Лосєва, студенти кафедри сходознавства ЛНУ мають високу мотивацію до вивчення східних мов і культур. Багато з них беруть участь у міжнародних програмах обміну та стажуваннях: в Університеті Канаґави, в Кансайському інституті японської мови Японської фундації.

Порівнюючи освітні підходи ЛНУ та УжНУ, підкреслив, що в Ужгороді йому дуже сподобалися сучасні, гнучкі та студентоорієнтовані методи викладання. Такі підходи роблять навчання комфортнішим і ефективнішим для молоді.

Також О. Лосєв розповів про відмінності між Україною та країнами Далекого Сходу, зокрема відзначив, що східні суспільства більше орієнтовані на колективізм, повагу до ієрархії та традицій, тоді як українці — більш індивідуалістичні, відкриті до змін і самовираження. Вивчення східних мов і культур, за його словами, відкриває шлях не лише до професійних перспектив, а й до глибшого пізнання себе та світу.

Зустріч з Олександром Лосєвим стала містком між двома університетами, двома регіонами та двома культурними світами. Вона надихає на подальше вивчення східних мов та засвідчує важливість академічних обмінів у сучасному світі.

Лілія Гложик, студентка ОП «Реклама та зв’язки з громадськістю»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *