Студенти презентували створені під час навчального семестру газети, подкасти, відеороботи, медіапроєкти, імітували виступ у прямому етері та ділилися враженнями від навчання.
Підсумком першого семестру на кафедрі журналістики УжНУ став публічний захист творчих проєктів студентів І–V курсів. Окрім викладачів, роботи оцінювали медійники та фахівці з Закарпатської ОВА, Ужгородського прес-клубу, Закарпатської обласної ради, серед них – і випускники кафедри.
Ведучими заходу були другокурсниці Валерія Бороховська та Вероніка Товтин.
«Ми проводимо цей захід завжди і роботи, які ви побачите, це не просто роботи курсу – це допуск до іспиту. Я пишаюся студентами, які незважаючи на скорочений семестр, зуміли виконати всі завдання!», – сказав декан філологічного факультету, професор кафедри журналістики Юрій Бідзіля.
Завідувач кафедри журналістики Євген Соломін зазначив, що студенти представляють власний погляд на завдання, які пропонували викладачі. Закликав оцінити творчий підхід молоді та підтримати юних медійників.
Першокурсниці Євгенія Павлище та Крістіна Крицька поділилися своїми враженнями від навчання в університеті. Зокрема, розповіли про перші випробування, переживання, практичні завдання та заходи, що проходили упродовж семестру – «Інформаційна миска», брейн-ринг, благодійний ярмарок, відео з якого показали глядачам.
Студенти спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю» показали глядачам відео, де розповіли про свою спеціалізацію.
Другокурсники спеціальності «Міжнародна журналістика» Дар’я Ліхоліт та Анна Петрішка поділилися радіопроєктами своєї групи та колег із спеціальності «Журналістика» – «World wave», «Серед людей», у яких спростували стереотипи та порушували питання гендерної рівності.
Також другокурсниці Софія Сливка, Валерія Мельник презентували проєкт «Без меж», в якому досліджували соціально значущі питання – інклюзивність, гендерна рівність, етнічна та релігійна толерантність.
З вправою «Слово», що є імітацією прямоефірного мовлення, виступили студентки 1 курсу Крістіна Крицька, яка розповіла аудиторії про шовінізм, і Ванесса Коряк – розкрила значення слова «голод».
Студенти 3 курсу Дар’я Максимова й Віталіна Павленко продемонстрували напрацювання з предметів «Теорія і практика тележурналістики», «Операторська майстерність», «Прямоефірне мовлення», «Орфоепічний практикум». У межах дисципліни «Історія української журналістики», журналісти створили проєкт про публіцистів-дисидентів, в якому студенти перевтілювались у митців, намагалися передати ідею боротьби за свободу слова, права людини, демократію у публіцистики.
Магістранти презентували власні медіапроєкти: студія звукозапису та дубляжу «Materia»; «Дифігурант» – карта мініскульптурок Ужгорода; «Innovate UA» – історія успіху українських стартапів. Також розповіли про заняття з медіаграмотності, які провели для студентів і школярів. Студенти закликали молодших колег не боятися і реалізовувати власні ідеї.
Наостанок третьокурсник Максим Галашко з присутніми студентами заспівали пісню «Де би не був журналіст».
Стейкголдери радо ділилися враженнями після презентації робіт. Зокрема , депутатка Закарпатської обласної ради Наталія Штефуца зазначила: «Коли я бачу, що є такі креативні, світлі, розумні та вільні від стереотипів журналісти, то я тішуся з цього!».
Микола Барнич, заступник начальника відділу інформаційної взаємодії головного управління ДПС у Закарпатській області, додав: «Мені сподобалися актуальні теми. Ми побачили, що студенти вміють працювати з цифровими інструментами, і гарно проведена зйомка відео!».
Враженнями також поділилися начальниця управління інформаційної діяльності та стратегічних комунікацій з громадськістю департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Марина Чепа-Марковці, керівниця Ужгородського прес-клубу Ірина Бреза, спеціалістка з комунікацій «Internews Ukraine» Ірина Сов’як, ведучий проєкту «Суспільне. Студія» Роман Сов’як, журналістка «TV21 Унгвар» Мирослава Гараздій, голова ГО «Центр Закарпатських розслідувань (Цезар)», журналіст Павло Білецький та очільниця Молодіжної ради при Закарпатській ОВА Вікторія Кенідра.
Сюжет третьокурсника Андрія Русина:
Презентація творчих робіт вкотре довела, що на кафедрі журналістики є справжні таланти. Бажаємо їм творчого запалу, відмінних результатів у навчанні та успіхів у професії!
Аліна Глуханич, студентка кафедри журналістики