Триденний фестиваль був приурочений 100-річчю утворення Першої Чехословацької Республіки.

Почесними гостями святкування стали Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, гетьман Устецького краю Олдржіх Бубенічек, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, Генеральні консули Чеської Республіки у Львові – Павел Пешек та Словацької Республіки в Ужгороді – Mірослав Мойжіта, чеські парламентарі, дипломати, представники бізнес-кіл, – повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.

– Символічно, що свято приурочене сторіччю Чехословацької Республіки і проводиться перед будинком, який був збудований за тієї доби як урядова будівля Підкарпатської Русі, – зазначив під час відкриття свята Геннадій Москаль. – Ми дуже вдячні за ту пору, яка подарувала нам таку кількість архітектурних пам’яток. Мешканці Закарпаття із вдячністю згадують тодішнього президента Чехословаччини Томаша Масарика, якому в Ужгороді встановлено пам’ятник. Я бажаю всім отримати насолоду від фестивалю, покуштувати чеську гостину і легендарне чеське пиво, якого вистачає на всю Європу, то ж вистачить і на Закарпаття!

Радек Матула наголосив, що «Чеські дні в Закарпатті» мають велике значення не лише для поглиблення та розвитку міжнародних зв’язків регіонів двох країн, але й для подальших дружніх відносин України та Чехії. З першої половини дня на центральній площі Ужгорода вже функціонували близько 60 наметів.

Гості з Чехії привезли на Закарпаття сотні літрів пива від топових чеських пивоварень, організували величезний фудкорт з традиційними місцевими стравами, встановили локації із сувенірами та промоційними матеріалами.

Атмосферу фестивалю створювали і музичний супровід, і шоу-програма за участі чеських артистів. Наймолодших гостей заходу розважали аніматори, карикатуристи, шарманщик, ходуни і живі скульптури, які у Чеські дні стали ще однією окрасою площі Народної… На згадку про свято усі охочі могли зробити тематичне фото у спеціальному наметі.

Водночас «Чеські дні в Закарпатті» – це не лише розважальний івент, але й комунікаційна платформа для місцевого бізнесу та чеських компаній, які мають бажання розвивати взаємну співпрацю.

Фото прес-служби Закарпатської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *